PO SPOTKANIU „ROZPAKUJEMY, ZREWIDUJEMY”

Relacja z wydarzenia

4 października w Instytucie Teatralnym odbyło się spotkanie „Rozpakujemy, zrewidujemy” poświęcone osobie i twórczości Józefa Szajny z okazji uruchomienia z inicjatywy Pracowni Dokumentacji IT Wirtualnego Archiwum Józefa Szajny w stulecie urodzin artysty. Podczas spotkania odbyły się: panel dyskusyjny, prezentacja książki „100 x TEART. Wolność Józefa Szajny” oraz wernisaż wystawy „Puste pole – przestrzeń wyobraźni. Józef Szajna 1922-2022”, przygotowanej przez Teatr Ludowy w Krakowie we współpracy z Instytutem Teatralnym, Muzeum Śląskie oraz Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Natalia Andrzejewska (opiekunka kolekcji Galeria Studio) poprowadziła panel z udziałem gości: Jolanty Niedoby z Muzeum Ślaskiego, Karoliny Prymlewicz z Muzeum Karykatury w Warszawie, Agnieszki Berlińskiej przygotowującej publikację na temat Teatr Studio w Warszawie za czasów dyrekcji Józefa Szajny i Marii Klotzer z Teatru Ludowego w Krakowie na temat Józefa Szajny oraz tego jak jego twórczość jest postrzegana dzisiaj.

Po dyskusji odbył się wernisaż wystawy „Puste pole. Przestrzeń wyobraźni“ z Teatru Ludowego w Krakowie. Wystawa poświęcona jest nowohuckiemu okresowi w twórczości artysty.

Fot. Maciej Czerski

Informacje

Data

5 października 2022